Home » Latvia » DISSEMINATION

Category Archives: DISSEMINATION

MŪŽIZGLĪTĪBAS PROGRAMMAS COMENIUS APAKŠPROGRAMMAS SKOLU PARTNERĪBAS PROJEKTA ATSKAITE

Click here: Dissemination of Latvia meeting made by Latvian team

MŪŽIZGLĪTĪBAS PROGRAMMAS COMENIUS APAKŠPROGRAMMAS SKOLU

Click here: Latvian Dissemination of Estonian meeting

Brauciens uz Norvēģiju

Turpinot šajā mācību gadā iesāktā starptautiskā projekta  Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas „Skolu daudzpusējās partnerības” partnerība  „Sava  nacionālā mantojuma apzināšanās, lai definētu un izveidotu Eiropiešu vienoto tēlu” dalību, mums, skolotājām K.Mikažānei, L.Šminiņai, I.Grasmanei, kā arī  4 mūsu vidusskolas skolēniem –Ingai  Andronovai (11.k), Evijai Aidukai, Leldei Līgai Rolavai (11.c) un Jurim Sudmalim (12.k) – bija iespēja braukt pieredzes apmaiņā uz Norvēģijas mazu pilsētiņu – Trisili (Trysil).

No Rīgas mēs izlidojām 9.marta pēcpusdienā, bet līdz savām mītnēm mēs tikām tikai ap pusnakti. Jāpiebilst, ka no tā brīža skolotāji un skolēni tikās katru dienu, bet ne ilgu laiku, jo skolēniem bija sava programma, skolotājiem – sava, turklāt skolēni dzīvoja pie „hostiem”- norvēģu skolēnu mājās, bet visu projektā iesaistīto valstu – Latvijas, Igaunijas, Rumānijas, Polijas, Spānijas, Turcijas un Grieķijas – skolotāji (izņemot, protams, Norvēģijas skolotāji) dzīvoja vienā viesnīcā.

Pirmdien, 10.martā, mums diena sākās ar iepazīšanos ar pilsētu. Norvēģu skolotāji un skolēni visiem atbraukušajiem skolēniem un skolotājiem bija sagatavojuši stāstījumus par ievērojamākajām vietām pilsētā, izvadājot mūs pa tām. Tā kā pilsēta ir maza, tad mums nesagādāja problēmas visas vietas iziet kājām. Problēma radās tikai ledus dēļ – mēs no Latvijas izbraucām īsti pavasarīgā laikā, bet ieradāmies īstā ziemā..

Pēc pastaigas mums bija tikšanās ar pilsētas mēra. Pēc tikšanās mēs devāmies uz Trisiles vidusskolu, kur iepazināmies cits ar citu, katras valsts delegācija kāpa uz skatuves, lai iepazīstinātu ar sevi, pavērojām mācību procesu skolā, kas, protams, atšķīrās no mūsu mācību procesa. Tad arī sekoja pirmais darbs grupās projekta ietvaros – izskatījām katras valsts sagatavoto projekta logo un pārrunājām visus plusus un mīnusus, balsojot par tiem.

Pabeidzot darbu grupās, bija brīvais laiks, kad skolēniem devās ar saviem hostiem uz mājām, bet mēs nedaudz pastaigājāmies par pilsētu. Vakarā skolotājiem bija iespēja izbaudīt vakariņas gandrīz kalna galā ļoti skaistā restorānā.

Otrdiena sākās ļoti jautri, jo bija paredzēta aktivitāte, bez kuras Trisili nevar iedaomāties – slēpošana kalnos. Katrā gadījumā pēc šīs aktivitātes prieks bija redzams katra sejā. Tad arī pēc pusdienām bija projekta darba galvenais uzdevums – prezentēt katras valsts izstrādāto tūrisma bukletu. Ļoti interesanti bija vērot un klausīties, ko katra valsts ir izstrādājusi un ko rādīja par savas valsts ievērojamākajām vietām, UNESCO mantojumu un ēdieniem, dažādiem izstrādājumiem.

Pēc šī darba skolotājiem bija ļoti interesants vakars – norvēģu folkloras vakars. Lai kā mēs gribētu vienkārši paskatīties uz to visu, nekā nebija – nācās vien iesaistīties visā tajā procesā un gandrīz stundu  mācījāmies dejot dažādas dejas. Toties sajūtas pēc tam bija neaprakstāmi jaukas, jo šo dejotāju sirsnība, aizrautība un humors nevarēja atstāt nevienu vienaldzīgu.

Trešdiena mums bija īsta ekskursijas diena, kad varējām aizmirst par darbu un baudīt skaistos skatus, kas pavērās pa ceļam, braucot uz Oslo,  un izbaudīt īsti pavasarī Oslo. Mēs visi ar lielo skolas autobusu devāmies uz galvaspilsētu, lai kopā apmeklētu divus muzejus – Fram muzeju, kurā iepazināmies ar norvēģu tvaikoni Fram, ar kuru 1893. gada jūnijā F. Nansens uzsāka 30 cilvēku ekspedīciju uz ziemeļpolu. Varējām redzēt restaurēto tvaikoni, uzkāpt uz tā klāja, kā arī nokāpt pašā apakšā, kur interesantāk jau bija puišiem skatīties uz dzinējiem un citām tehniskajām lietām. Sēžot uz kugā klāja, uz ekrāna redzējām skaisto ziemeļblāzmu. Pēc tam devāmies uz Vikingu kuģu muzeju, kurā varējām apskatīt gan vikingu restaurētos kuģus, gan dažādus vēsturiskus priekšmetus, kas saistās ar vikingiem.

Pēc kopīgās muzeju apmeklēšanas bija brīvais laiks Oslo, tad nu arī katrs, sadaloties noteiktās grupās, apmeklēja un skatījās to, ko pats vēlējās.

Pēdējā diena bija noslēdzošā sapulce, kurā tika apspriesti jautājumi, kas aptvēra projekta dalību Norvēģijā un nākamo braucienu projekta ietvaros – Spāniju.

Piektdien agri no rīta, pēc viņu laika 4.30 jau bijām autobusā, lai mērotu ceļu uz mūsu mīļajām mājām.

Atskatoties uz visu piedzīvoto, jāsaka, ka sajūtas joprojām ir tikai tās pozitīvākās. Mums bija ļoti patīkami sajust to norvēģu siltumu, labsirdību, uzņemot mūs pie sevis, un fantastisko ieguldījumu, lai uztaisītu tādu programmu, kāda tā bija gan skolotājiem, gan skolēniem. Mēs atbraucām mājās noguruši, bet priecīgi, jo tas tas nogurums bija patīkams.

Brauciens uz Rumāniju starptautiskā projekta ietvaros

7

Brauciens uz Rumāniju starptautiskā projekta ietvaros

 Šajā mācību gadā Rīgas vakara ģimnāzija iesaistījās starptautiskā projektā Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas „Skolu daudzpusējās partnerības” partnerība „Sava nacionālā mantojuma apzināšanās, lai definētu un izveidotu Eiropiešu vienoto tēlu”.

Rīgas vakara ģimnāzijas skolēni un skolotāji piedalās projektā kopā ar partneriem no tādām valstīm kā Rumānija, Spānija, Turcija, Grieķija, Norvēģija, Igaunija un Polija. Veidot interesantu un saistošu mācību procesu ir viens no katra skolotāja darba mērķiem, un šis projekts dod mums iespēju iepazīt partnervalstu kultūru, vēsturi, paražas un tradīcijas neformālajā veidā, kā arī praktiski pielietot un pilnveidot angļu valodas prasmes.

Laikā no 14. – 19. oktobrim divas Rīgas vakara ģimnāzijas skolotājas – psihololoģijas skolotāja J.Jevdokimova un angļu valodas un sociālo zinību skolotāja A.Sidorova – devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Rumānijas pilsētu Moreni ar mērķi izveidot ciešākas komunikācijas saites starp partnerskolām un iepazīt Rumānijas kultūru, tradīcijas un valsti. Mēs ielidojām Buharestā pirmdienas vakarā un, atbraucot uz viesnīcu pilsētiņā Targovište, iepazināmies ar projekta partneriem kopīgo vakariņu laikā.

Pirmajā darba dienā, otrdien, kopā ar partneriem mēs devāmies uz Moreni pilsētas mēriju, kur satikāmies ar pilsētas mēru un apspriedām dažādus ar kultūru un izglītību saistītus jautājumus. Tad mūs mīļi sagaidīja Moreni skolas Liceul Teoretic ,,I.L.Caragiale” skolotāji un skolēni, parādot savu draudzīgumu un viesmīlību. Skolēni prezentēja interesantu spēli – katrs skolēns stāstīja informāciju par vienu no partnervalstīm, un katras valsts pārstāvjiem bija jāuzmin sava valsts. Pēc tam partneri rādīja prezentāciju par savu valsts ģeogrāfiju, kultūru, izglītību un interesantām tūrisma vietām. Latvijas, Rumānijas Spānijas, Turcijas, Grieķijas, Norvēģijas, Igaunijas un Polijas skolotāji dalījās pieredzē par projekta grupas organizēšanu un veiksmīgu vadīšanu, apsprieda projekta aktivitāšu izpildes nosacījumus, lika pamatus katras partnerskolas Skolēnu komitejai un Starptautiskajai skolēnu komitejai.

Trešdien, mēs devāmies mācību ekskursijā uz Buharestu – Rumānijas galvaspilsētu, kur apmeklējām Parlamenta pili (Tautas pili) un iepazināmies ar Rumānijas vēsturi un kultūru komunisma laikā. Siltajā, saulainajā rudens dienā, mēs izglītojāmies un atpūtāmies Lauku muzejā un Rumānijas Zemnieku muzejā, kur apskatījāmies rumāņu veco laiku mājiņas, lauku sētas un rokdarbu izstādes. Ekskursijas laikā mēs izveidojām darbnīcu, kurā diskutējām par kopīgajām un atšķirīgajām iezīmēm rumāņu un partnervalstu tradīcijās, kultūrā, arhitektūrā un tautas rokdarbos.

Ceturtdien, mēs bijām mācību ekskursijā Brašova pilsētā, kur apmeklējām Etnogrāfijas muzeju un Bran pili, kur 15.gadsimtā dzīvoja leģendārais grāfs Drakula. Mēs gribējām izpētīt atšķirības starp mītiem, leģendām un reālo vēsturi. Šī diena bija diezgan drūma, mākoņaina un auksta, un likās, ka šie laika apstākļi ļoti labi atspoguļo šī pils mitoloģisko atmosfēru. Mūsu gide paziņoja, ka viņa ir grāfa Drakulas pēcnācēja un aicināja apmeklēt pili naktī, ja mums nav bail.

Atgriežoties uz Moreni, mēs strādājām darba grupā, diskutējot par realitāti un mītiem rumāņu un partnervalstu kultūrā un vēsturē, meklējām kopīgo un atšķirīgo mūsu kultūru leģendās un etnogrāfijā.

Piektdien, mēs piedalījāmies darba sesijās un apspriedām kā izveidot projekta novērtēšanas komandu katrā partnerskolā, diskutējām par turpmāko mācību braucienu uz Turciju, Norvēģiju un Spāniju norisi. Mēs arī izrunājām mājas darbus, kuri būs jāsagatavo, dodoties šajos braucienos, kā arī apspriedām ar projektu saistītus neparedzamos jautājumus un to risināšanas paņēmienus. Novērtējot pirmā brauciena norisi, visi partneri izteicās pozitīvi un pauda pārliecību, ka arī turpmākās projekta partneru tikšanās būs tikpat patīkamas un produktīvas.

Brauciena laiks pagāja tik ātri, un likās, ka mēs tikko atbraucām uz Rumāniju, bet jau jādodas atpakaļceļā. Šis brauciens bija interesants, bagāts ar jaunu pieredzi un zināšanām.

 

Nākamais projekta brauciens jau tuvojas – no 25. – 30. novembrim divi skolotāji un trīs skolēni dosies ceļojumā uz Turciju, kur prezentēs Latvijas paražas un tradīcijas, kas saistās ar cilvēka dzimšanu, kāzām un vecumdienām, kā arī iepazīs partnervalstu tradīcijas. Novēlēsim viņiem interesantu un iespaidiem bagātu braucienu!

Anna Sidorova

Rīgas vakara ģimnāzija